להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלחהמים בישראל

דף הבית >> מאמרים >> המים בישראל
  1. מצב מי השתייה בישראל
לצערנו הרב, באזורים מסוימים בארץ קיים מצב בו יש זיהום במים.
זיהום מים הוא מצב שבו ריכוזם של חומרים מסוימים במים עולה, והמים אינם ממלאים עוד את תפקידם הקודם.בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של יותר ויותר אנשים המפסיקים לשתות מי ברז. מסקר
שערך מכון "דחף" עולה, כי 62% מהציבור סבור כי מי הברז בארץ אינם נקיים, 72% שותים מים מינרלים או מים מסוננים 53% שותה מים מינרלים מכיוון שאינו סומך על איכות מי הברז ו-27% שותה מים מינרלים מאחר ומי הברז אינם טעימים.

 
מהם מקורות זיהום המים בארץ?
זיהום כתוצאה משפכים ביתיים- בישראל , רק חלק מהשפכים הביתיים זורם במערכות ביוב מסודרות. בערך כמחצית מהם מטוהרים במתקני טיהור, והשאר זורמים ללא כל טיפול, והם מזהמים את מקורות המים. במקומות רבים בארץ הצנרת של מערכת הביוב אף מונחת סמוך לצנרת של מערכת המים, ואם לא מתחזקים כראוי את הצינורות, מי שפכים עלולים לחדור אל מי השתייה ולזהם אותם.
 
זיהום מחקלאות- כדי לקבל יותר יבול חקלאי באיכות גבוהה משתמשים כיום בכמויות גדולות של חומרי דשן והדברה. חומרים אלה נספגים בקרקע, מחלחלים אל מי-התהום ומזהמים אותם.  גם ענף גידול בעלי-החיים "תורם" לזיהום מי-התהום. ביוב ומי גשמים, הנשטפים מרפתות ומלולים ומכילים כמות עצומה של הפרשות בעלי-החיים, נשפכים אל הנחלים ומזהמים אותם
.
תחנות דלק- דליפות דלק מזהמות את מי-התהום, כלומר - גורמות לפסילת מים לשתייה, והן פוגעות גם פגיעה קשה בקרקע, עד שלא ניתן לעבד אותה לחקלאות לתקופות של עשרות שנים!

 

מזבלות- במזבלות לא מסודרות מיצי פסולת מחלחלים אל מי-התהום ומזהמים אותם.

תעשייה- מפעלי תעשייה רבים פולטים חומרים רעילים: מתכות כבדות (כגון: עופרת, המסוכנת לבריאות), חומצות, חומרי ניקוי ועוד. אם המפעל אינו מטפל בשפכים שהוא פולט, הוא עלול לזהם את הנחלים ואת מי-התהום בחומרים רעילים.
 
לאור הנתונים העולים דרוש לנו פיתרון יעיל על מנת לספק מים איכותיים יותר לשתייה לבני משפחתנו ולנו.

רוצה לדעת מה הפיתרון שלנו?

לשירות הלקוחות
 
לייבסיטי - בניית אתרים